Історія парафії Зіслання Святого Духа

Парафія Зіслання Святого Духа розпочала своє існування у 2008 році.

4 червня 2008 р. владикою-ординарієм Володимиром Війтишиним було освячено хрест, на місці де постане храм, і наріжний камінь під нього.

Для добра вірних і початку парафіяльного життя під тимчасову каплицю обладнано орендоване приміщення, яке знаходиться в будинку № 103. Каплицю освячено 20 грудня 2008 року Божого. З того часу на парафії розпочато щоденні відправи богослужень.

Навесні 2022 року було залито фундамент під храм і 27 червня 2022 року розпочато будівництво.

На початок 2010 року стіни храму є майже повністю вимуровані.

Протягом серпня-вересня 2010 р. споруджено і накрито дах.

З благословення Правлячого Архієрея Івано-Франківської єпархії УГКЦ Кир Володимира (Війтишина) 25 вересня вперше було відслужено у храмі Вечірню. Відтоді всі богослужіння відправляються у храмі.

7 жовтня 2010 р. було завершено спорудження купола і того ж дня його встановлено на храмі.

У понеділок, 22 листопада 2010 р., відбулося встановлення надкупольника і хреста, жертводавцями яких стали п. Володимир та п. Ірина Лисюки. А виготовив купол, надкупольник і хрест п. Іван Слоїк.

Напередодні у неділю, 21 листопада, хрест освятив Генеральний Протосинкел Івано-Франківської єпархії УКГЦ митрофорний протоієрей д-р Олег Каськів, який також очолив Святу Літургію у співслужінні пароха о. Віталія Дем’янця та сотрудника о. Зеновія Слоїка.

З 5 до 12 червня 2011 року на парафії відбувалася Свята Місія, яку провадили отці та брати зі згромадження святого Андрія Первозванного.

У неділю, 12 червня 2011 року Божого, у храмовий празник Зіслання Святого Духа Правлячий Архієрей Івано-Франківської єпархії УГКЦ Кир Володимир (Війтишин) у співслужінні численного духовенства освятив храм.

З початку вересня 2011 року задля потреб вірних щонеділі розпочато відправу чотирьох Служб Божих і відповідно створено чотири хори - о 8.00 год. на Службі Божій співає парафіальний хор (керівник п. Сергій Гутій), о 10.00 год. - хор у складі студентів та викладачів Інституту культури м. Івано-франківська (керівник п. Олег Колубаєа), о 12.00 год. - хор "Аксіос" (керівник п. Божена Куцій) та парафіальний дитячий хор (керівник п. Олександра Безручко), який співає на Св. Літургії о 14.00 год.

4 грудня 2011 року, з нагоди празника Введення в храм Пресвятої Богородиці, парафію відвідав Єпископ-емерит Івано-Франківської єпархії УГКЦ Кир Софрон Мудрий, ЧСВВ, який відслужив Архієрейську Літургію в співслужінні з о. Віталієм Дем'янцем, парохом храму та отцями-сотрудниками.