Семінарійне Братство священномученика Йосафата

В Івано-Франківській Духовній Семінарії вже не один рік активно діє Братство Святого Священномученика Йосафата. Це є релігійна спільнота, яка створена для більшої згуртованості та для всебічного духовного, інтелектуального і патріотичного виховання та розвитку семінаристів, а також здобуття ними практичних навиків, необхідних для душпастирської праці.

Історія Братства є досить давня. Воно існувало в Івано-Франківській (Станіславівській) Семінарії ще у довоєнні роки. Братство Св. Йосафата було засноване з ініціативи тодішнього єпископа-ординарія Григорія Хомишина. Він наголошував на тому, що майбутні священики мають наслідувати приклад свого покровителя Св. Йосафата і нести Боже слово та любов до тих людей, які цього потребують.

Коли у 1990 році Семінарія відновила свою діяльність, то про відродженні Братства ще не йшлося. Спершу потрібно було зібрати викладацький корпус і створити умови для проживання та навчання семінаристів. Коли ці всі справи вирішили, постало питання про відродження Братства Свящ. Йосафата.

Братство відновило свою діяльність у 2002 р.Б. В той час до його складу входило близько 15 осіб, які спільно збиралися і вирішували, як правило, суто організаційні питання. Основне завдання, яке потрібно було розв’язати, – це як перевести існування відновленого Братства з чисто формального у фактичний, тобто дієвий стан.

Найперше учасниками було сформовано і укладено статут Братства Св. Йосафата у якому чітко окреслені напрямки і принципи діяльності. Згодом у семінарійній газеті „Христова Нива” надруковано статтю про Братство та запрошено всіх охочих семінаристів, яким не байдужа доля інших людей та які можуть поділитися любов’ю свого серця з іншими, вступати до Братства.

Урочисте відновлення семінарійного Братства Св. Йосафата відбулося 6 лютого 2005 р.Б. в приміщені семінарійної каплиці. Ректор семінарії о.д-р Олег Каськів відслужив молебень до Св. Йосафата і виголосив святкову проповідь, у якій висловив свою радість з приводу даної події і запевнив, що ректорат завжди буде допомагати Братству в його добрих починаннях.

На даний час членами Братства є 53 семінаристи всіх курсів. Управа складається лише з учасників Братства. До неї входять голова Братства, його заступник, секретар та скарбник. Братство також має свого духівника, який займається духовним проводом. Кожного тижня проводиться зібрання, на якому є спільна молитва, наука духівника та вирішення необхідних питань.

Свою діяльність Братство акцентує на двох аспектах. Перший – це всебічний розвиток та вдосконалення членів. Другий – це праця зі світськими людьми. Зараз є сформовані дві секції, однією з них є секція харитативної діяльності. Її учасники відповідають за працю з потребуючими людьми: психічнохворими, онкохворими, інвалідами, перестарілими, сиротами. Іншою є хорова секція. Ці семінаристи працюють над організацією певних заходів: концертів, вистав і т.п., які презентуються не лише в стінах семінарії, але й у світських установах. Члени Братства працюють волонтерами у лікарнях, геріатричному будинку, сиротинцях. Також деякі учасники викладають християнську етику в світських школах та училищах. Кожен з нас несе в особливий спосіб світло Божої любові до людей.

Семінарія відрізняється від інших навчальних закладів тим, що тут не лише навчаються, але через молитовні практики, семінарійну формацію юнаки готуються до прийняття Тайни Священства. І це не є професія, але це є особливий поклик до місії Церкви, тобто іти проповідувати, навчати, мирити, утішати засмучених і покривджених, - іншими словами бути у всіх обставинах життя. Братство Свящ. Йосафата є доброю школою, в якій кожний вчиться бути християнином – слугою Бога і братом для кожного ближнього. Також це є добра практика для майбутньої священичої праці.