Історія парафії Вознесіння Господнього

Парафія Вознесіння Господнього почала своє існування 22 вересня 2008 року Божого. В той день було свячено хрест, на місці де постане храм, і наріжний камінь під нього. З того моменту під освяченим хрестом для добра вірних і розвитку парафії постійно служилися молебні і провадилися спільні молитви.

18 травня було закладено першу цеглину під будівництво тимчасової каплиці, яка буде служити жителям мікрорайону для регулярних богослужень. Була проведена важка праця, і спільними молитвами та зусиллями каплиця була зведена.

6 грудня 2022 року Божого Правлячий Архієрей Івано-Франківської єпархії УГКЦ Кир Володимир Війтишин освятив богослужбову каплицю і очолив відправу в ній першої Божественної Літургії.

Від того дня богослужіння в каплиці провадяться регулярно. Кожного дня тижня: понеділок, вівторок, середа і субота о 08:00 год., а в четвер і п’ятницю о 18:00год. , відправляється Божественна Літургія. У неділю і церковні свята на парафії є дві Літургії: для парафіян та дітей і молоді. Кожного четверга о 17:00 год. в каплиці проходить катехизація дітей до 13 років. А кожної п’ятниці о 19:00 відбуваються зустрічі молоді від 13 років. Також на парафії сформована і діє спільнота „матері в молитві”, які кожного четверга після Літугрії мають свою молитовну зустріч. На парафії ведеться приготування дітей до Першої Святої Сповіді та Урочистого Святого Причастя. Влітку 2011 року Божого на запрошення священиків парафії сестри Чину Найсвятішого Ізбавителя провели на парафії тиждень праці з дітьми та молоддю, який мав назву „Канікули з Богом”. В цьому заході взяли участь близько 50 дітей та 35 молодих людей з даного мікрорайону, які кожного дня приходили на кількагодинні катехитичні зустрічі.

Час від часу з нагоди свят організовуються концерти для парафіян і жителів мікрорайону, на які запрошуються молоді виконавці та долучається до організації й проведення заходів молодь та діти парафії.

Особливістю даної парафії є те, що її території проживає велика кількість сімей теперішніх або колишніх військовослужбовців. Через це даний мікрорайон має назву „військове містечко”. Ці сім’ї в більшості є переселенцями з іншої частини України, а то й з інших держав колишнього Радянського Союзу. Такі мешканці часто є не релігійними, або байдужими до церкви. Через це потрібно особливо багато прикладати зусиль для їх катехизації, навернення до Бога і пояснення потреби в церковному житті.

20 квітня 2011 року Божого залито фундамент під будівництво парафіяльного храму Вознесіння Господнього. А 25 серпня того ж року розпочато будівництво храму.