Блаженний Симеон Лукач

Симеон Лукач народився 7-го липня 1893 року в с. Старуня Солотвинського району Станіславівської області в селянській сім'ї.

Після закінчення початкової школи навчався в гімназії міста Коломиї. В 1913 році, відчувши покликання до священства, вступив у Станіславівську Духовну семінарію. У жовтні 1919 року його висвятив на священика єпископ Григорій Хомишин. У грудні 1929 року був призначений на викладача морального богослов'я в Духовній семінарії у Станиславові і там працював до квітня 1945 року. Після закриття Духовної семінарії радянською владою Симеон Лукач переїхав до с. Старуня, де проживав у свого брата. У рідному селі відправляв Службу Божу спочатку в церкві, а пізніше підпільно - у своєму помешканні. У жовтня 1949 року був заарештований органами МГБ.

У 1945 році о. Симеон Лукач отримав єпископські свячення з рук владики Григорія Хомишина. У 1950 року після численних і тривалих допитів, владиці Лукачеві було винесено присуд 10 років у таборах Сибіру.

Симеон Лукач відбував перше ув'язнення у таборах Красноярського краю. Будучи в'язнем, маючи підірване здоров'я, він протягом п'яти років виконував каторжну працю на лісозаготівлі. У 1955 року о. Симеон Лукач був звільнений з ув'язнення і повернувся до рідного села Старуня. Продовжував підпільну душпастирську діяльність. Внаслідок цього у липні 1962 р. після обшуку владика Симеон Лукач був заарештований вдруге. Ув'язнення відбував у Станиславівській тюрмі. На жаль, це друге ув'язнення стало фатальним для його життя. У в'язниці у нього розвинулася важка хвороба легенів, яку тюремні лікарі визначили, як астму. Насправді це був туберкульоз легенів, який і став причиною страждань та смерті. У березні 1964 року через критичний стан здоров'я працівники тюрми привезли о. Симеона до рідного села Старуня помирати. Незважаючи на хворобу легенів, о. Симеон Лукач і надалі продовжував свої священичі обов'язки. За кілька днів перед смертю хвороба різко загострилася і 22-го серпня 1964 року владика Симеон помер в с. Старуня, де й похований.

Обряд беатифікації відбувся 27 червня 2001 р. у м. Львові під час Святої Літургії у візантійському обряді за участю Папи Римського Івана Павла ІІ.