Блаженний Григорій Хомишин

Владика Григорій Хомишин народився 25 березня 1867 року в с.Гадинківці Густинського району Тернопільської обл., на Україні. Відвідував народну школу в Гадинківцях, закінчив гімназію в Тернополі, богословську освіту здобув у Львові та завершив докторатом із теології у Віденській Вищій Духовній Академії.

З 1902 по 1904 роки - ректор духовної семінарії у Львові. 19 червня 1904 р. Митрополит Андрей Шептицький, Перемиський Владика Костянтин Чехович і Архієпископ вірменського обряду Йосиф Теодорович довершили інтронізацію новопризначеного владики в Станіславівській катедрі. З 1904 р. єпископ Станіславівської єпархії, у якій значно розбудував релігійно-суспільне життя; заснував духовну семінарію (1907), почав видавати квартальник для священиків «Добрий Пастир» (1931–1939), та тижневу газету «Нова Зоря». З ініціативи Хомишина створено у парафіях мережу читалень «Скала», велася харитативна діяльність: Товариство Івана Милостивого, кооператив «Священича Поміч», «Дієцезіальний фонд» тощо.

Владика Хомишин сприяв діяльності різних монаших чинів і згромаджень та релігійних організацій; політично відстоював лінію«нормалізації» з польською державою та постулат автономії українських земель, випустив брошуру «Українська проблема» (пол. «Problem ukrainski», 1930), згодом відступив від «нормалізаційної політики», був автором низки пастирських послань і статей.

У жовтні 1929 р. у Римі відбулося закладення першого каменю під будову Української Греко-Католицької колегії, на це будівництво папа Пій ХІ виділив 10 млн лір, посвячення здійснював Станіславський єпископ Хомишин з українськими єпископами.

У 1946 році засуджений у Києві за «антинародну діяльність» на 10 років примусових робіт. Помер у січні 1947 року в київській тюрмі.

Обряд беатифікації відбувся 27 червня 2001 р. у м. Львові під час Святої Літургії у візантійському обряді за участю Папи Римського Івана Павла ІІ.